Bugün baharın müjdeleyicisi olarak bilinen 21 Mart İlkbahar Ekinoksu 🌸 Bahar gelince, yaza sağlıklı ve fit girmek isteyenler diyete başlar. Biz de sizler için sağlıklı 5 yemek önerisi hazırladık.

1- Bulgurlu Bahar Salatası

Bulgurlu-Bahar-Salatası

Bulgur ; yüksek protein, lif ve B vitaminleri bakımından zengin, aynı zamanda düşük glisemik indekse sahiptir ve diyetlerde kolaylıkla kullanılabilir.

2- Çiya Aç-Kat’lı Antrikot Salatası

Antrikot Salatası

Çiya tohumları, önemli amino asitlerle birlikte yüksek düzey kaliteli bitkisel protein içermektedir ve uzun süre tokluk sağlar.   Çiya kendinden 10-12 kat daha fazla su emerek, şişer ve midede tokluk hissi yaratır.

3- Mercimekli Kinoa Pilavı

Mercimekli-Kinoa-Pilavı

Kinoa; protein, lif, potasyum ve demir kaynağıdır. Ayrıca yüksek oranda fosfor içerir. Diyet yemeklerinde tercih edilebilir.

4- Kepekli Bulgur Pilavı

Kepekli Bulgur Pilavı

Kepekli pilavlık bulgur,  durum buğdayından üretilmekte olup, buğdayın dışında yer alan kabuğun daha az soyulmasından ötürü standart pilavlık bulgura göre daha çok lif ve mineral içeren bir bulgur türüdür. Özellikle diyet kullanımlarına uygundur.

4-Kuru Üzümlü Teffli Puding

Kuru Üzümlü Teffli Puding

Teff; yüksek miktarda vitamin b6, magnezyum, demir ve lif içerir. Ayrıca protein, niasin, potasyum ve kalsiyum kaynağıdır.

Afiyet olsun!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.